همایش باستان شناسی در شهر لیوبلیانا، اسلوونی

پنجاو یکمین همایش باستان شناسی ( هوگو ابر مایر گزل شافت) در شهر لیوبلیانای کشور اسلوونی در تاریخ 14 اوریل تا 18 اوریل 2009 بر گذار شد. این همایش عمدتا در رابطه با باستان شناسی پیش از تاریخ از پارینه سنگی تا دوره نوسنگی است.

همایش هوگو ابر مایر با حمایت مالی کشور آلمان سالانه یک بار در کشورآلمان و یک بار در یک کشور دیگر اروپایی برگذار می شود.

امسال دانشجویان ایرانی در دانشگاه توبینگن آلمان  نیز دو سخنرانی و یک پستر را  با عنوان های زیر برگذار کردند:

 1-مطالعه باستان زمین شناسی برای سیستم های استقراری و کاربری زمین در جنوب کوهستان های زاگرس. سامان حیدری گوران، الهام قصیدیان و نیکولاس کنارد(ارایه سخنرانی)

 2-غار بوف: معرفی صنعت جدیدی در پارینه سنگی جدید در جنوب غرب ایران. الهام قصیدیان، سامان حیدری گوران و نیکلاس کنارد(ارایه سخنرانی)

 3-بررسی باستان شناختی در مناطق کازرون و مرو دشت جنوب غرب کوهستان زاگرس ایران. محسن زیدی، رحمت نادری و نیکولاس کنارد(ارایه پستر)

 

/ 3 نظر / 61 بازدید
الهام

سامان جان اگر ممکن است خلاصه ای از این سه کار را برای اطلاع علاقه مندان بگذار. لینک وبسایت این همایش را هم بگذاری خیلی خوب است. سپاس از اطلاع رسانیت.

بهنوش قلوزی

سلام اقای حیدری . باتوجه به همشهری بودن واینکه منم سعی دارم درمورد یک منطقه ازکرمانشاه تحقیقاتی را انجام بدهم دوست دارم ازدانش شما کمک بگیرم. چون رشته ی کارشناسی من باستان شناسی نبوده است اما به خا طرعلاقه ی فراوان دراین رشته درحال ادامه تحصیل هستم بسیار به کمک وراهنمایی عزیزانی مانند شما نیاز دارم . خواهش می کنم اگر این افتخار را می دهید به ایمیل من که دربالا امده است پاسخ بدهید با سپاس فراوان

يك زمين شناس

با سلام خدمت آقاي حيدري گوران سايت بسيار پر باري داريد ولي تصور مي كنم اگر در نگارش درست آنها دقت فرمائيد بدون شك بر ارزشمند بودن آن خواهيد افزود